Neformální setkání se vzácným hostem (4.akce)

Ani toto setkání nebylo oficiální, pouze pro několik málo ,,vyvolených“ právě ze Sdružení válečných veteránů. Jednalo se o vysoce utajené, spíše soukromé setkání s hlavním hostem – G. W. Pattonem, vnukem legendárního generála, spojené se slavnostním obědem v jedné z plzeňských restaurací v pátek 3. května 2019 v poledne. Důvodů, proč se tu všichni sešli, bylo hned několik, ale ty si – s dovolením – rovněž necháme pro sebe.

Naše Ivet sice o tomto příjemném posezení byla zavčas informována, ale musela v rámci vzájemné kooperace s různými organizacemi (mj. i SVV) zrovna ve městě zařizovat organizační náležitosti k oslavám, abychom i my ostatní pak měli vše zajištěné na další plánované pietní akty vč. toho, jenž měl za několik hodin následovat. Nicméně v těchto výjimečných a pro nás tolik slavnostních dnech s sebou vždy mívá pohotově u sebe svůj fotoaparát, takže alespoň tzv. na otočku přiběhla všechny pozdravit a udělat několik snímků, aby se opět tiše a tzv. po anglicku vytratila za svými úkoly.

1. Hlavní aktéři tohoto setkání, jinak členové jak Sdružení válečných veteránů, tak i Čs. obce legionářské. Zleva: Petr Bláha, náš předseda Pavel Kalina, Miroslav Charvát, vzácný host G. W. Patton a Jindřich Plescher.
2. Zcela vpravo je Tomáš Marek, který se s ohledem na malý prostor salonku restaurace do prvního záběru nevešel.
3. Své výsostné místo tu měl i nádherný prapor onoho sdružení, který dostal na starost právě Pavel. I tento prapor tu měl svůj zvláštní účel.
4. Není divu, že krásně šitý prapor byl součástí uvedeného setkání. Však jej s hrdostí a upřímnou radostí členové tohoto sdružení a dalších pozvaných organizací z rukou našeho plzeňského hejtmana p. J. Bernarda oficiálně přijímali dne 4. 4. 2019. Tato vlajka, na níž jsou všichni právem pyšní, však zatím stále čekala, až přijde její správná chvíle a ona se bude moci v celé své kráse a jaksepatří s maximální vojenskou důstojností ukázat světu … Na snímku mmj. i Jindra Šperl, Miroslav Charvát, Pavel Kalina, Tomáš Marek a další.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*